מרקיד

רישום שירים ליצירת ריקודי עם

חברים יקרים

 

                                  הנדון: רישום שירים ליצירת ריקודי – עם

 

 

  1. אחד הנושאים החשובים  שהחלטנו  לטפל בהם  הינו  אופן  ניהול  רישום  השירים ליצירת ריקודי –עם ,וכן ריבוי והצפה של  יצירת ריקודים .

 

  1. הגיעו אלינו פניות ותלונות רבות  מצד חברי הארגון שהמצב  אליו הגיעה תנועת ריקודי – עם   הוא בלתי נסבל ,ואנחנו כורתים  את הענף  עליו אנחנו יושבים ומתפרנסים .

 

  1. אין ספק שנושא זה  העסיק ,מעסיק ויעסיק את הארגון במשך כל שנות קיומו, קרוב ל-40.

      כמדריך ויוצר אני חש ומבין  היטב את היקף  התופעה .

 

  1. לא בכדי השקיע הארגון כספים רבים  ברכישת מערכת ממוחשבת לרישום ריקודים , ובהמשך בשיפורה  ותחזוקתה . כל זאת על מנת  לקיים סדר ובקרה  בנושא השירים ליצירת ריקודי-עם.

 

  1. ככל  שהעמקנו בבדיקת הנושא ,עלו וצפו בעיות ,תהיות וזאת בלשון המעטה , אשר חברי למזכירות ואני לא נסכים  להם. אנחנו נטפל  בנושא  ללא מורא ,ובתמיכה גורפת של כל חברי  הארגון .

 

  1. מצורף למכתב זה,   נוהל  לרישום שירים ליצירת ריקודי-עם  המסדיר את  הנושא.  אני מבקש מכל החברים  ללא יוצא מהכלל לכבד את הנוהל .

 

  1. בנוסף,  הוקם צוות חשיבה ברשותו של החבר שלמה ממן ,עמו מספר חברים  העוסקים ביצירת ריקודים. הצוות יגיש   ליו"ר ולמזכירות הארגון  המלצות  ,כיצד ניתן לעצור או לפחות להגביל את ההצפה ,השטף  וריבוי הריקודים  החדשים  ,תופעה אשר חרגה מכל פרופורציה ופועלת כנגדנו המרקידים "כחרב פפיות".   ההמלצות יכללו תשובה  לשאלה , מהו המדרג  של שירים שכל יוצר יכול לרשום על שמו  - ושמו בלבד .

 

  1. זה  המקום  לבקש  שוב מכל  החברים את שיתוף הפעולה  והתמיכה. במידה וישנם  חברים המעוניינים להשתלב בעשייה (בהתנדבות) ו/או יעוץ  ו/או ברעיונות ,נשמח לקבלם .

 

 

בברכת חג שבועות שמח לכם ולבני ביתכם

 

 

עו"ד אבי פרץ

חברי המזכירות: שלמה ממן, יואב סידי, יענק'לה לוי, אביטל אפרת, עליזה רוזן, דב אורבך, רפי זיו, רפי כחלון, שלמה ערוסי, אשר וייצמן

 

 

    

 

 

נוהל רישום שירים ליצירת ריקודי-עם

 

        

1.      חברים הרשומים והמשלמים דמי חבר לארגון המרקידים והכוריאוגרפיים  לריקודי-עם,  יהיו  רשאים לרשום שירים ליצירת ריקודי-עם.

 

2.      רישום השיר יהיה אך ורק על שם  היוצר בלבד אשר הזמין את השיר, אין  לרשום  שירים על שם פרויקט  ו/או פסטיבל ו/או  כל גוף ו/או אירוע  כללי אחר .

 

3.      אסור בתכלית  האיסור לרשום שירים המיועדים למדריך אחר בעטיפה של  "כיסוי", שירים שיובחנו ככאלה, ימחקו מהמערכת ללא כל התראה מוקדמת.

 

4.      במידה וחבר ארגון רשם שיר והוא מעונין להעבירו לחבר אחר  תיעשה ההעברה בכתב ו/או במייל ובאישור הארגון בלבד.

בעניין זה יתקיים רישום ומעקב בכדי למנוע תופעות פסולות.

 

5.      כל חבר ארגון רשאי וזכאי לבדוק יחד עם צוות רושמי השירים, שאכן מתקיימת שקיפות מלאה.

 

6.      חבר ארגון רשאי להגיש לארגון בכתב את תלונתו ו/או בירור אם הוא חש כי נעשה לו עוול ברישום השיר.

 

7.      הקצאת מס' השירים ליצירת ריקודי-עם תיבחן ע"י הוועדה שהוקמה, והמלצותיה יפורסמו, וכל החברים יכבדו את המסקנות.

 

8.      שירים שנרשמו  ע"ש חבר, יהיה רשאי תוך שנה מיום הרישום לחבר את הריקוד  וכעבור שנה, השיר ימחק באופן אוטומטי  מהמערכת .

 

9.      צוות רישום הריקודים יוחלף מידי פעם, ככל שהארגון יראה  וימצא לנכון.

 

10.   צוות  רושמי הריקודים  יחתמו  על הצהרה אשר לפיה מתחייבים לנהל את הרישום באמון מלא בהגינותו, בשקיפות, ובשוויון מלא, מבלי להפלות חבר אחד על פני רעהו.

 

עו"ד אבי פרץ

עבור לתוכן העמוד

עמותת ארגון המדריכים והכוריאוגרפים לריקודי עם בישראל ובתפוצות