מרקיד

חיים בן דוד

חיים בן דוד

חיים נולד בשנת 1935 לאסתר וישיהו בן דוד ז''ל , תושב פתח תקווה ותיק, אב ל-7 ילדים ו- 9 נכדים. משפחתו שרשית מאד בעיר ממיסדיי מחנה יהודה משנת 1913, בראשית הקמתה של פתח תקווה ושמשה בתפקידי מפתח רבים בעיר. שני אחיו שמשו כחברים במועצת העיר.

ראשית דרכו של חיים בתחום המחול היתה כרקדן בלהקת ''הפעמונים'' עם מושיקו הלוי. בהמשך רקד שנים רבות בלהקתו של גברי לוי בעיר אתם הופיע בארץ ובעולם.

חיים הרקיד בבסיסים צבאיים בתקופת המילואים. אחד הבסיסים היה בסיס חיל האוויר תל נוף ליד גדרה,אחד החיילים הרוקדים המפורסמים שלו מתקופה זו הלא הוא גדי ביטון שרקד אצל חיים בבסיס בהיותו חייל ומשם התאהב במקצוע.

ההמשך היה מאד ברור . חיים התאהב בתחום והחליט להצטרף לאולפן למדריכים כדי להמשיך בנושא המחול. חיים סיים את האולפן למדריכים השני במספר בהנהלת תרצה הודס בועד הפועל. חיים היה המדריך היחידי בפתח תקווה באותם שנים. חיים הדריך שנים רבות ריקודי עם בחוגים למבוגרים בפתח תקווה וסביבותיה עוד בתקופה שרקדו לצלילי אקורדאון.

חיים היה רכז המחול בעירית פתח תקווה שנים רבות ופיתח את תחום המחול בעירו פתח תקווה.

במסגרת תפקידו הקים להקות מחול שהשתתפו במופעים ובפסטיבלים בעיר בארץ ובעולם.

חיים הקים חוגים  לילדים ולנוער לריקודי עם בכל בתי הספר בעיר ''בית ספר רוקד'' וכן הקים חוגים למגוון רחב של אוכלוסיות ובכך גם סיפק עבודה למדריכי העיר והאזור.

חיים הקים חוגים לריקודי עם בכל המועדונים והמתנ''סים בעיר ששימשו תעסוקה לילדים ולנוער אחר הצהרים.

חיים ערך בעיר מצעדי מחולות מידי שנה והרקדות המוניות בסיומן כמפגש מסכם שנתי לפעילות העירונית והאזורית.

חיים הכניס את תחום המחול גם ל''לילות קיץ'' מופעים שערכה בעיר. חיים דאג שישתתפו בערבים אלה להקות מהעיר והאזור ובסיומן תתקיים הרקדה חגיגית של חוגים ורקדנים מהעיר והאזור.

אחד מחוגיו המעניינים ביותר היה החוג שהקים חיים בבית ספר לאחיות בבית חולים בלינסון ובו השתתף בקביעות הצוות הרפואי ואחיות של בית החולים.

שנים רבות דאג חיים להעסקתם ולפרנסתם של מדריכי פתח תקווה והאזור  שחלקם עובדים בתחום עד היום:

שוקי שרעבי, אתי מעודה, הרצליה, מוטי בן יעקב, שמעון בוטל, אורה ישורון ז''ל, יונה אברהם,האחיות קדוסי ועוד..

להקות המחול שפעלו בהצלחה רבה בהנהלתו היו להקותיו של גברי לוי, אורה ישורון ויהודה סימן טוב שהופיעו בארץ ובעולם.

על כל אלה ועוד החליט ארגון המדריכים להעניק לחיים בן דוד את פרס יקיר הארגון על פעילותו הענפה לקידום המחול.

עבור לתוכן העמוד